Tērpu kolekcija etniskās noskaņās ierībinājusi manu sirdi un turpina rībināt Latvijas tuvumos/tālumos!

Vasarā tapusī kolekcija Saule, papildinājumā ar citu kolekciju apģērbiem un jauniem aksesuāriem, ir ieguvusi citu skanējumu – ar ekstravagantumu un latviskumu vienlaicīgi. Šo tērpu modes skatēs vērojams latviskums sajūtās, ko rada dažādi izteiksmes līdzekļi:

* krāsu salikumos, asociējoties ar noskaņu „tumša nakte, zaļa zāle” vai Lielās dienas rīta vieglumu;

* līnijās, kas mūsu iztēlē ļauj uzzīmēt Māras, Jumja un citas latvju zīmes;

* etnogrāfiski ļoti tuvās prievēs un jostās, kuru fragmenti iestrādāti aksesuāros - korsetjostā, krādziņā, aprocēs.

Pēdējā pusgada laikā modes skates risinājušās dažādos starptautiskos projektos un konferencēs Dobelē, Rēzeknē, Rīgā. Oktobrī viens no tērpiem ceļoja uz skaistumkonkursu „Miss Princess of the World 2014” Čehijā, kurā Latviju pārstāvēja Lāsma Zemene, un etnisko tērpu demonstrācijai izvēlējās brūkleņsārto zīda blūzi, saules piegriezuma svārkus tumši zilas nakts krāsā un korsetjostu ar etnogrāfiskos rakstos izaustu jostas fragmentu, kopumā radot skatuviski pievilcīgu un spilgtu tēlu.

Vadoties pēc principa „neturi sveci zem pūra!”, vēlos dalīties savā pieredzē un aicinu atsaukties uzņēmumus un organizācijas, papildinot savus pasākumus ar modes skati un popularizējot latvisko!

P.s. Pievienotā galerijā šīs kolekcijas atspoguļojums, fotogrāfijas uzņemtas pēc demonstrācijas pie Latvijas Nacionālās bibliotēkas, Gaismas Pils.